Ardbeg Day 2019 – Karaibski łącznik

Ardbeg Day 2019 – Karaibski łącznik 600 449 Moët Hennessy Polska

Drodzy Członkowie Komitetu,

Czy wiecie, że w nieodległej przeszłości zarówno Ardbeg, jak i mieszkańcy wyspy Islay znaleźli się pod wpływem egzotycznego czaru karaibów?

Pytacie jak to możliwe? Hamish Scott, (Manager Destylarni Ardbeg w latach 1964 – 1967) znany był ze swoich związków z Karaibami – piastował takie samo stanowisko w Destylarni Rumu.

Dzięki garstce wspomnień, odzyskanych z archiwów zdjęć i wyspiarskim plotkom, dowiedzieliśmy się, że mógł on przywieźć na Islay część kultury i czaru karaibskich wysp.

ARDBEG W CENTRUM FESTYNÓW

Wyspa Islay znana jest ze swojej bogatej historii festynów. Pasję do zabawy i uroczystości mamy we krwi. Podczas ostatniego dnia Festiwalu Feis Ille, mieszkańcy wyspy tradycyjnie zamieniali wszystko, co było w stanie się poruszać we wspaniałe karnawałowe platformy – od traktorów po taczki.

Te tętniące życiem mobilne ogrody, ustrojone jasnymi kwiatami i tkaninami, stanowiły niezapomniany widok. Ich parada, która zaczynała się na nabrzeżu Port Ellen, przetaczała się wśród wiwatujących tłumów do Destylarni Ardbeg i z powrotem. Klaksony, gwizdy i trąbki zawsze towarzyszyły ocenianiu najładniejszej z nich. Tak wyglądał typowy wyspiarski festiwal kolorów.

Od pierwszego czerwca 2019r. Członkowie Komitetu Ardbega na całym świecie dołączą do zabaw i festynów, które towarzyszyć będą tegorocznej Limitowanej Edycji – Ardbeg Drum. Przepyszny melanż smaków i zaproszenie do torfowej imprezy!

Edycja Komitetowa tegorocznego Limitowanego Wydania dostępna będzie w globalnej sprzedaży od 5 marca. Ale pamietaj, jej ilość będzie bardzo ograniczona, więc kto pierwszy, ten lepszy!

Za stare dobre czasy!

Slàinte!

Mickey Heads
Przewodniczący Komitetu