Moet

Stworzone z natury

O Belvedere

Belvedere Vodka powstała w 1993 jako zupełnie nowa, unikalna i wybitnie ekskluzywna wódka stworzona przez Polmos Żyrardów. Belvedere błyskawicznie przyciągnęła uwagę ekspertów i koneserów i już na początku 1996 roku została wprowadzona na rynek amerykański. Przez ekspertów została uznana za pierwszą na świecie wódkę super premium –  definiując standardy tej nowej kategorii najbardziej luksusowych wódek.

Markę Belvedere wykreowano z pasją i zamiłowaniem do jakości i piękna, stąd nazwa marki „Belvedere” (od włoskiego bello – piękny, vedere – widzieć). Wyjątkowy charakter tej wódki oddaje wyrafinowana butelka z wizerunkiem Pałacu Belwederskiego w Warszawie. Zezwolenia na użycie go przez tę prestiżową polską markę udzielił sam prezydent Lech Wałęsa.

Belvedere powstaje wyłącznie z naturalnych składników – krystalicznej wody artezyjskiej i najszlachetniejszego Żyta Dańkowskiego uprawianego w wybranych regionach Mazowsza. Odmiany smakowych tworzy się poprzez naturalną macerację owoców. Belvedere reprezentuje wielowiekowe polskie dziedzictwo wytwarzania wódki, mistrzowską znajomość tajników tej sztuki oraz bezkompromisowe zobowiązanie wyznaczania standardów doskonałości. Zapewniło to marce spektakularny światowy sukces. Od 2009 roku Belvedere  otrzymała ponad czterdzieści pięć nagród i wyróżnień, m. in. w 2014 roku po trzy złote medale w najbardziej prestiżowych konkursach International Spirits Challenge (ISC) i Vodka Masters.

Belvedere to nie tylko pierwsza wódka super premium oraz ikona luksusowej zabawy i ekscytujących doznań ale i kreator trendów w modzie i sztuce. Gwiazdy muzyki, jak Grace Jones, Lady Gaga czy Rita Ora swoje ekskluzywne występy organizują we współpracy z Belvedere Vodka. To także alkohol dla indywidualistów i koneserów nocnego życia, nic więc dziwnego, że jest to wybór Jamesa Bonda w filmie „Spectre”. Belvedere towarzyszy głośnym światowym wydarzeniom z pogranicza sztuki i rozrywki w najlepszym stylu, m.in. w czasie Tygodni Mody w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku i Mediolanie a także na festiwalu filmowym w Cannes.

Polmos Żyrardów

W sercu równin Mazowsza, ponadstuletni Polmos Żyrardów jest miejscem szczególnym dla sztuki i tradycji gorzelniczej. To tu, z najczystszej esencji darów natury, rodzi się wódka Belvedere, serwowana dziś w najlepszych klubach w ponad 100 krajach świata, symbol światowego sukcesu polskiego produktu z najwyższej półki.

0
LAT TRADYCJI WÓDKI W POLSCE
0
ROK STWORZENIA BELVEDERE
0
ZYSK PRZEKAZYWANY ZE SPRZEDAŻY WÓDKI BELVEDERE (RED)