Moet

The power of creation

O Dom Pérignon

W 1668 roku młody benedyktyński mnich, Dom Pierre Pérignon, objął w tysiącletnim już wówczas opactwie Saint Pierre d’Hautvillers stanowisko kwestora oraz pieczę nad wytwarzanymi tam winami. Dzięki twórczej pasji, wizjonerstwu i bezkompromisowemu perfekcjonizmowi wypracował podstawy metody szampańskiej i stworzył nową kategorię wina – szampana, jeden z najbardziej cenionych i pożądanych alkoholi świata. Dom Pierre Pérignon jest uważany za duchowego ojca szampana a dom szampański Dom Pérignon jest do dziś wierny jego ideom.

Dom Pérignon jest szampanem wyłącznie rocznikowym, Vintage. Każdy rocznik jest w całości tworzony z winogron zebranych w jednym roku i tylko w latach gwarantujących wyjątkowe właściwości winogron. Zbiory pochodzą wyłącznie z 17 najlepszych winnic Grand Cru oraz legendarnej Hautvillers Premier Cru. Magicznym momentem w kreacji rocznika jest assemblage, gdy Chef de Cave Richard Geoffroy  komponuje idealne dla rocznika proporcje pomiędzy winami bazowymi z odmian Pinot Noir i Chardonnay z różnych crus. Każdy Dom Pérignon jest więc odrębnym dziełem sztuki, w każdym roczniku wyrażającym napięcie i równowagę między indywidualną osobowością rocznika a ponadczasowym stylem Dom Pérignon.

Od ponad 300 lat, gdy szampany Dom Pérignon zyskały rozgłos na dworze Ludwika XIV, Króla Słońce, nie przestają inspirować i uwodzą także wyobraźnię kreatorów i artystów. Współcześnie z inspiracji Dom Pérignon tworzyli artyści tak oryginalni jak Jeff Koons, Karl Lagerfeld, David Lynch, Frank Gehry, Mark Newson i wielu innych. Wyjątkowość tego wina oddaje dewiza domu szampańskiego, która wyraża nie tylko charakter szampana Dom Pérignon, ale i wartości, którymi kierują się jego twórcy i wielbiciele – THE POWER OF CREATION. Dom Pérignon jest obecnie jedną dziesięciu najbardziej pożądanych luksusowych marek na świecie.

Styl Dom Pérignon

Styl Dom Pérignon cechuje przede wszystkim eteryczna lekkość i jedwabistość, osiągnięta dzięki idealnej równowadze między świeżością i dojrzałością, jak i między szczepami Chardonnay i Pinot Noir. Ta równowaga i harmonia nut smakowych, wraz z unikalnym potencjałem starzenia, skutkuje satynową, eteryczną strukturą, cenioną przez koneserów na całym świecie.

0
LICZBA LAT PRZEZ KTÓRE DOM PIERRE PÉRIGNON TWORZYŁ SZAMPANA
0
LICZBA FUNDAMENTALNYCH ZASAD ZWIĄZANYCH Z PROCESEM PRODUKCJI WINA
0
IDEALNA TEMPERATURA DO LEŻAKOWANIA SZAMPANA DOM PÉRIGNON W PIWNICACH