Moet

Bogactwa świata zamknięte w najwyższej jakości winach

O Estates & Wines

Misją Estates & Wines zawsze było dążenie do tworzenia tak doskonałego wina, jak tylko to możliwe. Każdy krok procesu tworzenia służy uzyskaniu w pełni zharmonizowanego wina o wyszukanym aromacie i niezapomnianym finiszu.

Estates & Wines w swoim dorobku posiada takie marki win jak Cloudy Bay, Terrazas oraz Numanthia. Doświadczeni winiarze wyznają zasadę, że o charakterze i wybitnej jakości wina decydują przede wszystkim cechy gleby, doskonały klimat w regionie pochodzenia i staranne metody uprawy i produkcji, pozwalające na wydobycie pełnego potencjału ściśle wyselekcjonowanych szczepów winogron. Potwierdza to każda butelka od Estates & Wines.

Cheval des Andes

Cheval des Andes to owoc spotkania dwóch wyjątkowych posiadłości i kultur winiarskich, doskonały wyraz mariażu stylu francuskiego i argentyńskiego. Wykreowany dzięki temu styl łączy w sobie savoir-faire z Saint-Emilion Château Cheval Blanc, Premier Grand Cru Classé A oraz terroir Terrazas de los Andes.

Założona w 1999 roku w jednym z najbardziej renomowanych regionów Argentyny – Luján de Cuyo na północy Mendozy – winiarnia Cheval des Andes obejmuje obszary upraw winogron o nadzwyczajnej jakości. Wyjątkowy terroir, położenie u podnóża Andów, daje początek intensywnemu, ekspresyjnemu i wyrafinowanemu winu, osiągając idealną synergię między francuską sztuką winifikacji i kreatywnymi innowacjami Nowego Świata.

Cloudy Bay

Cloudy Bay w Nowej Zelandii produkuje wina, które znakomicie odzwierciedlają terroir, z którego pochodzą. W ciągu ostatnich 30 lat posiadłość zyskała sławę i najwyższe uznanie na międzynarodowym rynku wina.

Cloudy Bay jest klasykiem z Nowego Świata. To cenione na całym świecie wino reprezentuje doskonałość nowozelandzkiej kultury wytwarzania wina, gdzie najlepsza winiarska tradycja, nowoczesna technologia i tajemnica nowozelandzkiej przyrody współtworzą unikalną jakość wina. Słynne Cloudy Bay Sauvignon Blanc uznawane jest przez koneserów za najlepsze wino z tego szczepu na świecie.

Terrazas de los Andes

Posiadłość Terrazas de los Andes, położona wśród skalistych zboczy masywu Andów, subtelnie łączy dziedzictwo francuskiej kultury winiarskiej z wyjątkowym argentyńskim terroir.

Terrazas de los Andes to wina, które zawdzięczają znakomitą jakość 50-letniemu doświadczeniu winiarzy w uprawie flagowej odmiany argentyńskiej winorośli – Malbec. Wina te cechuje intensywny i złożony owocowy smak oraz wyważona dojrzałość w składzie oraz nasyceniu.

Numanthia

Mocno zakorzeniona w hiszpańskiej historii i argentyńskim terroir, Bodega Numanthia jest miejscem narodzin pełnych i intensywnych win, ikonicznych inkarnacji winorośli z terenów Toro.

Numanthia – ta wspaniała argentyńska winiarnia została założona w 1998 r. przez rodzinę Eguren z prowincji La Rioja, jej misją jest produkowanie z najwyższą pasją i oddaniem najlepszego wina w Toro. Nazwa winiarni nawiązuje do starożytnego miasta Numancja na Półwyspie Iberyjskim, które przeszło do historii jako symbol bohaterskiej walki przeciw okupacji rzymskiej w czasach antycznych.