Moet

Never stop. Never settle.

O Hennessy

Hennessy to koniak numer 1 na świecie. W ponad 250 lat od swych narodzin Hennessy jest serwowany w barach i klubach w ponad 100 krajach świata, a każdego roku wypija się 60 milionów butelek tego wyjątkowego alkoholu. Hennessy inspiruje kulturę i sztukę, współpracując z wyznaczającymi trendy artystami, jak ikony sceny hip-hopowej Nas i Kanye West, słynny artysta street artu Shepard Fairey i wielu innych. Hennessy jest ceniony zarówno w świecie rozrywki i sztuki, jak i wśród ludzi biznesu; zyskał społeczność wielbicieli, dla których jest nie tylko najlepszym koniakiem świata, ale także symbolem stylu życia.

Jego historia zaczęła się w 1765 roku, gdy irlandzki kapitan Richard Hennessy osiadł w Cognac na południu Francji i z pasją podjął produkcję destylatów z wina zwanych przez Francuzów eaux-de-vie, wodą życia. Dzięki doskonaleniu tradycyjnych receptur, mistrzowskiej kompozycji i wyjątkowej jakości winogron Ugni Blanc z tego regionu, powstał ten najsławniejszy koniak świata.

Trunek podbił najpierw Londyn, a następnie stał się poszukiwanym produktem w obu Amerykach, Australii, Południowo-Wschodniej Azji i na Bliskim Wschodzie. Pod koniec XIX wieku pijały go koronowane głowy, finansiści, politycy i ówczesne gwiazdy. Marka Hennessy stała się wyznacznikiem stylu i prestiżu.

Specyficzne cechy regionu Cognac – bogata w wapno ziemia, ogrzewana południowym słońcem i owiewana wilgotnymi atlantyckimi wiatrami – sprawiają, że winogrona szczepu Ugni Blanc nabierają wyjątkowych właściwości.  Aby mógł powstać koniak, wina zostają dwukrotnie poddane destylacji i latami dojrzewają a w dębowych beczkach z tylko jednego selekcjonowanego gatunku dębu z lasów Limousin. Sekrety tworzenia koniaku przekazują sobie z pokolenia na pokolenie blend masterzy pochodzący zawsze z tej samej rodziny, którzy czuwają nad każdym etapem, od fermentacji winogron aż po kompozycję wielu gatunków szlachetnych destylatów. Wszystko po to, by koniak Hennessy uzyskał swój niepowtarzalny styl i bogatą paletę nut smakowych i aromatycznych.

Obecnie w światowych barach i klubach widać trend, by z koniakiem Hennessy tworzyć wyrafinowane koktajle o zaskakujących kompozycjach. Dlatego Hennessy to doskonały wybór zarówno w ekskluzywnym cocktail barze, jak i dla podkreślenia wyjątkowości chwili lub rangi spotkania, w gronie osób chcących cieszyć się sztuką życia i wyrafinowanym smakiem.

Hennessy X.O

„Innowacja oznacza tworzenie klasyków jutra”. Stworzony przez Maurice’a Hennessy w 1870 roku, X.O jest idealną ilustracją tej maksymy. Tę unikalną kompozycję 100 eaux-de-vie, dojrzewających nawet 30 lat, cechuje bogactwo smaku i bukietu, z dominantą dębu i czarnego pieprzu oraz nutami dymnymi zrównoważonymi słodyczą dojrzałych owoców.

Mix sztuki i muzyki, relacje z koncertów i wydarzeń, najlepsze koktajle Hennessy, wywiady z niezwykłymi postaciami. Do oglądania, do słuchania, do czytania. Wszystko to i wiele, wiele więcej znajdziecie od teraz w naszym serwisie Hennessy Hub. Zapraszamy do lektury.

0
POKOLEŃ RODZINY HENNESSY
0
LICZBA BECZEK W PIWNICACH HENNESSY
0
MILIONÓW BUTELEK SPRZEDAWANYCH ROCZNIE NA CAŁYM ŚWIECIE