Moët & Chandon celebruje 20-lecie kariery Rogera Federera

Moët & Chandon celebruje 20-lecie kariery Rogera Federera 1000 550 Moët Hennessy Polska

Limitowana edycja butelki Moët & Chandon została stworzona dla uczczenia 20-letniej kariery sportowej legendy światowego tenisa. To hołd złożony Ambasadorowi marki.

Moët & Chandon prezentuje nową, limitowaną edycję szampana Moët & Chandon Grand Vintage 1998. Butelki Magnum, z napisem “Greatness since 1998” (Mistrzostwo od 1998 roku), zostały ozdobione unikatowym, ręcznie wykonanym, skórzanym paskiem. Wyjątkowa oprawa butelki nawiązuje do spektakularnej, 20-letniej kariery sportowej legendy światowego tenisa – Rogera Federera. Moët & Chandon z dumą włącza się w świętowanie dwóch dekad doskonałości, elegancji – zarówno na boisku, jak i poza nim – oraz zaangażowania Rogera Federera w działania charytatywne. W 2012 roku Dom Szampański Moët & Chandon rozpoczął ekscytującą przygodę z wielkim tenisistą, by w kolejnych latach kontynuować współpracę opartą na wspólnych wartościach i niezwykłych osiągnięciach.

Specjalną butelkę wypełnia jeden z najbardziej docenianych szampanów rocznikowych świata – Moët & Chandon Grand Vintage 1998. To wytrawny szampan, 65. szampan rocznikowy w historii Domu Moët & Chandon. Kolekcja Grand Vintage 1998 powstała wyłącznie z winogron pochodzących ze zbiorów w 1998 roku, czyli z tego samego roku, w którym Roger Federer rozpoczął swoją karierę zawodową. Edycja limitowana Magnum Moët & Chandon Grand Vintage 1998 liczy 20 sztuk. Wyrafinowany, czarny skórzany pasek, który oplata każdą butelkę, jest nawiązaniem do owijki znajdującej się na uchwycie rakiety tenisowej. Paski zostały wykonane ręcznie przez francuskich rzemieślników; znajduje się na nich delikatnie tłoczony podpis Rogera Federera oraz napis “Greatness since 1988”. Pod skórzanym paskiem znajduje się jeszcze jedna niespodzianka – na szyjce szampana widnieje odręczny podpis oraz przesłanie od Ambasadora marki “Dreams come true” (Marzenia się spełniają) – te same słowa, które zostały wypowiedziane przez Rogera Federera w lutym, tuż po tym, kiedy kolejny raz został najlepszym tenisistą świata.

Kolekcja Grand Vintage 1988

Grand Vintage 1998 wytwarzany jest wyłącznie z winogron pochodzących ze zbiorów z 1998 roku. Jego precyzyjny blend skomponowany jest w 40% z winogron Chardonnay, w 35% z winogron Pinot Noir, w 25% z winogron Meunier, dosage wynosi 7g/litr, co czyni go wyjątkowym szampanem.

Wino jest jasne, promieniste, z delikatnymi niuansami złota. Jego owocowość wyrażona jest przez nuty kandyzowanej gruszki, białej brzoskwini i pomarańczy, a jego złożoność wzbogacają nuty mineralne, kwiatowe zapachy jaśminu oraz herbaty z kwiatu lipy. Wszystkie te aromaty ujawniają elegancką dojrzałość wina.