Moet

Klejnot wśród szampanów

O Ruinart

Historia Ruinart sięga niemal 300 lat wstecz, kiedy to Nicolas Ruinart stworzył pierwszy na świecie dom szampański. Tym samym urzeczywistnił ambicje i marzenia swojego wuja, benedyktyńskiego mnicha Doma Thierry Ruinarta. Thierry Ruinart był prawdziwym pionierem i śmiałym wizjonerem, który już na początku XVIII wieku przewidział sukces szampana, lecz potrzebował królewskiego dekretu, by urzeczywistnić swoją misję. Wreszcie w 1728 roku król zaaprobował transport wina w butelkach, które dotychczas mogło być przewożone wyłącznie w beczkach, i otworzył tym samym drogę wspaniałej karierze szampana.

Szampan Ruinart kryje w sobie pasję i tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Misją marki Ruinart jest dążenie do winiarskiej doskonałości poprzez kultywowanie kunsztu założyciela domu Ruinart w produkcji wina wyłącznie z najlepszych winogron Chardonnay, zwanych „złotymi gronami Ruinarta”. Ruinart jest pierwszym domem szampańskim, który uzyskał we Francji tytuł zabytku historycznego.

Tworzenie szampana Ruinart rozpoczyna się od selekcjonowania najlepszych winogron i tworzenia szlachetnych win bazowych, poprzez ocenę ich potencjału starzenia i nut smakowych, następnie kompozycję szampana, aż po wieloletnie dojrzewanie. Każdy z tych doprowadzonych do perfekcji procesów przebiega zgodnie z metodami wypracowywanymi przez wiele pokoleń mistrzów. Zabutelkowane wina dojrzewają od 3 do 12 lat w chłodnym, podziemnym mroku historycznych kopalń kredy, gdzie czas powoli uszlachetnia szampana i nadaje mu głębię.

Ruinart to pełna pasji, wizjonerska marka o wspaniałym dziedzictwie, od dziesięcioleci blisko związana ze światem sztuki. Już w 1895 roku Andreé Ruinart zwrócił się do wybitnego artysty Alfonsa Muchy z prośbą o przygotowanie plakatu reklamowego. Dziś dom szampański Ruinart współpracuje z wybitnymi artystami i uczestniczy w międzynarodowych wydarzeniach takich jak Art Basel, ARCO, Carré Rive Gauche, London Design czy Miami Art Basel. Sama butelka Ruinart uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w szampańskiej kategorii, a wariant Blanc de Blancs za jeden z najwybitniejszych w swoim rodzaju. Ruinart łączy ponadczasową elegancję, współczesny szyk oraz francuską art de vivre.

Ruinart Blanc de Blancs

Blanc de Blancs to najpełniejszy wyraz stylu Ruinart. Ten tworzony wyłącznie z winogron Chardonnay wyrafinowany szampan cechuje bogactwo aromatów białych owoców i kwiatów oraz charakterystyczna cytrusowa świeżość.

0
SZAMPANÓW PRODUKOWANYCH PRZEZ DOM RUINART NA BAZIE CHARDONNAY
0
KILOMETRÓW KREDOWYCH PIWNIC
0
SKŁAD PROCENTOWY CHARDONNAY W SZAMPANIE BLANC DES BLANCS