Moet

Więcej niż szampan, Veuve Clicquot to lifestyle

O Veuve Clicquot

Być może tylko kobieta mogła stworzyć dom szampański, który do dziś jest symbolem radości, przewrotnej błyskotliwości, lekkości i emocjonującej pasji życia. Madame Clicquot, pierwsza kobieta, która poprowadziła dom szampański, to postać wyjątkowa – śmiała innowatorka i perfekcjonistka, pełna energii, wyobraźni i pasji, jedna z najbardziej ambitnych businesswoman w historii. Jej energię i charyzmę oraz charakter szampana oddaje słoneczna i prowokująco radosna, żółta etykieta Veuve Clicquot. To także symbol stylu życia – nowoczesnego, spontanicznego i ekscytującego, z przewrotnym przymrużeniem oka i orzeźwiającą nonszalancją.

W 1805 roku Madame Clicquot owdowiała i w wieku zaledwie 27 lat przejęła istniejący od 1772 roku dom szampański, przemianowany później na Veuve Clicquot (fr. veuve – wdowa). Jej motto „Tylko jedna jakość. Najwyższa.” jest dewizą Veuve Clicquot do dziś. Madame Clicquot zawdzięczamy wiele innowacji: od stołu do przekręcania leżakujących butelek, poprzez prawną ochronę marki, aż do produkcji szampanów Rosé i rocznikowych. “Od dziś nie piję niczego innego!” – miał oświadczyć car Aleksander I, gdy w 1812 roku spróbował szampana od Madame Clicquot. A gdy w 1814 roku do Rosji dotarła partia rocznika 1811 (zwanego Rocznikiem Komety z powodu komety widocznej wtedy nad Francją), carski dwór, arystokraci a nawet Puszkin, Czechow i Gogol zakochali się w szampanie Clicquot – podobnie, jak koneserzy w tak wielu innych krajach. Ostatecznie to nie Napoleon podbił Rosję i świat – lecz Madame Clicquot.

Charakterystyczny finezyjny styl szampanów Veuve Clicquot uzyskuje się przez kupaż dziesiątek win bazowych z trzech odmian winogron, z przewagą Pinot Noir. By osiągnąć pełnię smaku i aromatu, szampany dojrzewają od 3 do 10 lat w kredowych piwnicach ciągnących się pod miastem Reims. Veuve Clicquot często porównywano do pięknej kobiety – mówi się więc, że Pinot Noir daje tej piękności szkielet, czyli moc, Pinot Meunier to mięśnie, którym zawdzięcza ona esencję, zaś Chardonnay to perfumy niosące świeżość i uwodzicielską delikatność.

Veuve Clicquot to nie tylko wspaniale skomponowany szampan lecz także kwintesencja radosnego, spontanicznego i emocjonującego stylu życia. Towarzyszy głośnym światowym wydarzeniom kulturalnym i sportowym, między innymi najwyższej rangi turniejom Polo i golfa, czy pokazom klasycznych samochodów sportowych na torze wyścigowym Goodwood w Wielkiej Brytanii – wszędzie, gdzie kieliszek orzeźwiającego szampana podkreśla niecodzienne emocje, z odrobiną szaleństwa i twistem w stylu Veuve Clicquot.

Madame Clicquot

W wieku zaledwie 27 lat Madame Clicquot przejęła i zaczęła prowadzić rodzinny biznes po przedwczesnej śmierci jej męża François Clicquota, syna założyciela. W ten sposób stała się jedną z pierwszych kobiet biznesu w czasach współczesnych. Niestrudzenie zdobywając nowe rynki i wprowadzając innowacje, stworzyła markę będącą synonimem doskonałości i innowacji.

0
WIEK DOMU VEUVE CLICQUOT
0
HEKTARÓW WINOROŚLI
0
DŁUGOŚĆ PIWNIC W KM