ZACZYNA SIĘ TAM, GDZIE KOŃCZY SIĘ SZAMPAN

Krug to majestatyczny, bogaty i unikalny szampan dla koneserów doceniających wyjątkowość i indywidualizm. Tajemnica szampanów z piwnic Krug tkwi w wyjątkowym procesie kreacji skupionym na absolutnej atencji dla szczegółów. Dom szampański Krug od 1843 roku uczynił swą złotą zasadą bezkompromisowo perfekcjonistyczne nastawienie swego założyciela, pasjonata oddanego poszukiwaniu absolutnej doskonałości w sztuce winiarskiej – Josepha Kruga. Ten pochodzący z Nadrenii-Palatynatu winiarz terminował wcześniej przez dziewięć lat u wybitnych mistrzów w Szampanii, badając ich metody i poszukując syntezy najlepszych elementów ich sztuki. Celem, który sobie postawił, było osiąganie niezmiennie najwyższej jakości szampana bez względu W 1848 Joseph Krug przekazał wypracowane tajniki tworzenia szampana szczegółowo spisane w legendarnym wiśniowo-czerwonym notesie. Notatnik, do dziś pieczołowicie przechowywany przez następców mistrza, jest symbolem kontynuacji wielkiej tradycji i przywiązania Domu Szampańskiego do zdobywanej od pokoleń wiedzy i wtajemniczenia. Dom Szampański Krug jest pierwszym Prestige Cuvée i do dziś prowadzony jest przez tę samą rodzinę. Tajemnicą smaku szampanów Krug jest przede wszystkim sztuka doboru najlepszych win jednoszczepowych pochodzących z różnych parceli. Każde wino bazowe nadaje finalnemu szampanowi swój niepowtarzalny charakter i specyficzne niuanse smakowe. Razem składają się one w finalnej kompozycji na unikalną złożoność, pełnię i wyszukaną harmonię szampanów Krug. Krug Grande Cuvée jest efektem setek degustacji nowych win bazowych z winogron zebranych z 250 winnic Krug, a także prawie 150 win rezerwowych, z których niektóre mają ponad 15 lat. Ta wyjątkowa gama win oraz sztuka kompozycji stanowi tajemnicę tworzenia najbardziej złożonej i bogatej ekspresji Krug Champagne. na tak typowe dla Szampanii coroczne wahania pogody.

Krug to dla wielu koneserów szampana prawdziwa legenda. Twierdzą oni, że nie ma wspanialszej marki szampana. Na świecie znajdziemy ekskluzywną rzeszę entuzjastów określających się mianem „wielbicieli Kruga”. Oddaje to fascynację, którą szampany Krug wzbudzają wśród znawców.

Krug to dla wielu koneserów szampana prawdziwa legenda. Twierdzą oni, że nie ma wspanialszej marki szampana. Na świecie znajdziemy ekskluzywną rzeszę entuzjastów określających się mianem „wielbicieli Kruga”. Oddaje to fascynację, którą szampany Krug wzbudzają wśród znawców.

IKONA

Krug Grande Cuvée narodził się z marzeń jednego człowieka, Josepha Kruga, o stworzeniu najlepszego szampana, jaki mógł zaoferować, każdego roku, niezależnie od corocznych zmian klimatu. Od 1843 roku, Dom Krug uhonorował tę wizję z każdym nowym Edition Krug Grande Cuvée: najbardziej hojny wyraz Szampanii.

Poznaj asortyment marki

KRUG

KRUG

GRANDE CUVÉE

KRUG

ROSÉ

KRUG

VINTAGE

KRUG

CLOS du MESNIL

KRUG

CLOS d’AMBONNAY

INNOWACJA

Od 2011 roku Dom zaprasza miłośników szampana do wprowadzenia Krug iD – sześciu cyfr wydrukowanych na tylnej etykiecie każdej butelki Krug – w dedykowanej sekcji strony internetowej Krug, za pomocą Krug App, poprzez Twittera lub Google, aby ich doświadczenie poszło o krok dalej. Krug iD ujawnia szczegółową historię butelki Krug, wrażenia Mistrza Piwnicy z danego roku, sugestie Krug Music Pairing, inspiracje dotyczące parowania potraw, a także zalecenia dotyczące idealnego przechowywania i obsługi, aby wzmocnić każdą degustację szampana Krug.